Олеся Дружина


​ Навчальна програма допомогла мені вийти на якісно новий професійний рівень. І то не просто слова. На початку програми певні речі здавалися мені недосяжними. А через півтора року навчання я подивилася на наступну групу «першачків» і раптом зрозуміла, що використовую всі ці навички природно, впевнено і невимушено. Що я глибше розумію процеси і тонше відчуваю нюанси. Все це відбулося за рахунок гарно побудованої і втіленої навчальної програми. Теорія гармонійно поєднувалася з практикою, навантаження зростало поступово, але постійно. Окремо хочу подякувати за супервізійний супровід протягом всього періоду навчання. Наші супервізори давали нам виклик на розвиток і підтримували нас на цьому шляху, допомагали долати тривогу, вчили не вдовольнятися тим, що видно одразу і йти за більш глибокими сенсами.
Дякую всім, хто створив цю програму і втілив її в життя!


Ольга Колеснікова-Чмель

Для мене ця програма - це можливість підвищення власної кваліфікації та підвищення рівня своїх послуг до вимог міжнародних стандартів. Програма навіть перевищила мої очікування. Перш за все, це високий рівень викладання. Викладачі – фахівці міжнародного рівня з колосальним досвідом саме практичного консультування та прекрасним вмінням віддавати свої знання у зрозумілій доступній формі. Це прекрасне співвідношення теорії та практики, де акцент робиться саме на вмінні застосовувати отримані знання. Це відкритість та прозорість процесу навчання, де чіткі критерії оцінювання, є план навчання та розвитку кожного студента. Ставиться чітка ціль навчання та за домомогою системи наставництва відбувається досягнення цих цілей. Відкритість викладачів вражає. Навіть в умовах знаходження у різних часових поясах відбувається постійне спілкування, підтримка. Атмосфера мультикультурного спілкування дає відчуття співпричетності з глобальними процесами у сфері психологічної допомоги. Християнські цінності, що присутні в організації, для мене дуже важливі. Це відчуття високого морального рівня, істинного професіоналізму, де в центрі людина, що шукає допомоги.


Людмила Новіцька

Програму для свого подальшого навчання та вдосконалення я обирала доволі скептично, тому що вже мала негативний досвід дворічного українського проекту по супервізії. Програму "Психологічне консультування та травматерапія» обрала завдяки відгукам випусників програми та викладацькому складу. Мій досвід навчання за останні роки показав, що якщо я хочу не доганяти світові технології, а хоча б рухатись десь поруч, то навчатись потрібно у закордонних спеціалістів. На програмі мене влаштовує і тривалість сесій (це приблизно по одному тижню – можна узгоджувати графік на постійному місці роботи без особливих втрат), і постійний регулярний супровід (щотижневі супервізійні зустрічі з наставником), і постійне навчання в малих групах з іноземними викладачами (досвід іншої культури). А також я ціную в програмі обмін досвідом з колегами. Мені дуже до вподоби ставлення викладачів до нас, студентів. Це особливий досвід після навчання у двох університетах, де студентів здебільшого залякували іспитами та заліками. Викладачі з задоволенням відповідають на питання, допомагають знайти рішення в прикрих ситуаціях в роботі з клієнтами чи при засвоєні нових форм роботи. Дуже шанобливе ставлення до мене навчає мене так само ставитись до своїх клієнтів. І хоча я прийшла на навчання з великим досвідом робити з травмою та в екстремальних умовах, тут я відкриваю все нові й нові грані роботи психолога та власних можливостей. Психологія – це професія, що потребує постійного вдосконалення і підтримання власної цікавості до предмету і до себе зокрема, і програма дозволяє задовольнити ці мої потреби.


Ірина Клещерова

Дуже якісна практико-орієнтована програма для психологів. Практичне відпрацьовування навичок та вмінь починається з першого дня участі у програмі, відбувається під керівництвом висококваліфікованих викладачів, які самі є практиками. Після першого навчального модулю вже є можливість використовувати надбані знання та вміння в реальній роботі з людьми. Теоретичний матеріал надається в обсязі, необхідному для розуміння того, як саме має відбуватися реальна практична робота. Серед курсів, які складають зміст навчальної програми, значна частина стосується роботи зі складними проблемами або категоріями клієнтів. Для виконання вимог програми студенту необхідно організовувати власну практику та багато працювати, і це призводить до швидкого накопичення досвіду й відчутного зростання кваліфікації за досить короткий час. Проходження власної практики відбувається із систематичним супервізійним супроводом, який забезпечує здійснення підтримки молодих консультантів, надання їм допомоги у вирішенні питань, пов'язаних з роботою з клієнтами, а також здійснення спрямування щодо підвищення власної компетентності, усвідомлення своїх сильних сторін, компенсації слабких. Результатами навчання на програмі дуже задоволена. Відчуваю й бачу у власній реальній роботі суттєві зміни, які виникли за час перебування у проекті. Дуже вдячна викладачам та організаторам програми за можливість навчатися.


Наталія Щербина

Післядипломна сертифікаційна програма підготовки травматерапевтів є важливою частиною моєї освіти. Я прийняла рішення взяти участь у програмі, маючі вже біля 380 годин з теорії та практики роботи з травмою на різноманітних навчальних семінарах. Моєю метою було узагальнення знань та винесення моєї роботи під супервізійний нагляд, адже я вважаю, що саме довготривала робота під супервізією більш досвідчених колег та можливість широкого обговорення своєї практики формує фахівця, перетворює зухвалого новачка у стабільного та ефективного професіонала. Робота психотерапевта вимагає творчого підходу: немає в світі однакових людей з однаковими складнощами та можливостями і стилями їх подолання. Проте, крім здатності до творчості, психотерапевт має бути здатним до кваліфікованого використання психотерапевтичного інструментарію, а, отже, бути свідомим щодо того, яка його поведінка, який світогляд сприяють саморозкриттю клієнта та інтеграції його травматичних переживань. Програма збагачує інструментарієм, допомагає у формуванні такої картини світу психотерапевта, яка максимально сприяє одужанню клієнта, дає можливість опрацювати власні помилки, підтримує у формуванні індивідуального стилю роботи. Організатори та викладачі не залишають жодного шансу "просачкувати". Доводиться таки багато читати, робити аудіо та відеозаписи своєї роботи, думати над тим, що побачили і почули, вчитися оформляти це документально, знову читати і знову думати. Навчання на практиці - саме те, чого не вистачало мені у моїй попередній освіті. Це дуже важко, проте зростає моя повага до себе та впевненість у тому, що я маю право називати себе психотерапевтом.


Оксана Здоровець

Хочу сказати слова подяки всім причетним до діяльності Центру та Інституту за всю вашу роботу та допомогу людям, які того потребують в Україні. Окрема безмежна вдячність за 2 модуль EMDR та за можливість отримати знання та безцінний досвід від пана Roger Solomon. Так трапилося, що я брала участь у демонстрації при роботі з недавньою травмою. І мені дуже хочеться дати зворотній зв'язок, побувавши у ролі клієнта:
1) Загальний інформаційний потік був наступний:

- Ні, це не може бути правдою.
- Як так сталося
- Такі люди не можуть померти…

Роджер був єдиним, хто дав мені месендж:
- Так це справді трапилося.
- Так, це сталося, це справжня важка втрата.
- Так, він помер...
Це було схоже на ляпас. Проте, його голос був спокійний, а слова були сказані таким чином, що в мене не було шансу заперечувати очевидне. При тому, рівень підтримки та співчуття від нього - настільки потужний, що визнати факт смерті було набагато легше. Для цього з’явилися сили.

2) Я багато разів сиділа поруч (або навпроти) сильних мужніх чоловіків, яким «давала дозвіл плакати». Бо розуміла, що їм стане легше, розказуючи (начитавшись теорії) що «геть гендерні стереотипи», мужні і сильні теж плачуть і так далі…і вони вірили.

Сьогодні, опинившись в ролі клієнта, я геть забула, все, що знала. А ще я зрозуміла-усвідомила, чому так важко дозволити собі емоції. Бо тобі здається, що ти втратиш сили. А вони тобі дуже потрібні. Роджер зробив фантастичну річ: він чітко розділив 2 частини (точніше він майстерно підвів мене до цього розуміння). Одна – залишається сильною. Друга, хоче плакати і горювати. І він дозволив цій другій робити те, що вона хоче. При цьому в мене було чітке усвідомлення, що сили я не втрачаю. Адже моя підсвідомість/або мій раціональний розум (я не можу зараз відповісти) чітко контролював цей момент.
Я буду використовувати це у своїй роботі.
І я дуже вдячна Роджеру. Дуже.