Клінічна психологія та сімейна терапія

В українському суспільстві постійно існує запит на сімейне та шлюбне консультування. Повернення військових із зони бойових дій, а також з потреба 1,5 мільйонів українських сімей переселитися на мирні території та будувати своє життя заново збільшило цей запит у рази. 
Програму "Клінічна психологія та сімейна терапія" було відкрито у березні 2020 року. 

Ми почали готувати фахівців, які надаватимуть допомогу сім'ям, використовуючи доказові методи надання психологічної допомоги. Протягом двох років поспіль студенти навчатимуться на аудиторних заняттях під час очних сесій, а також студентам буде надана клінічна он-лайн супервізія протягом усієї програми.

Ознайомитись з розкладом можна у розділі НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН.

 Ця програма готує фахівців для того, щоб навчити:
1) проводити психологічне консультування з питань шлюбу;
2) проводити консультування з питань подружніх відносин (діагностика, корекція, профілактика);
3) здійснювати психологічний супровід становлення батьківства, формування позиції батька або матері на різних вікових етапах життя;
4) здійснювати консультування з проблем дитячо-батьківських відносин; корекцію порушень дитячо-батьківських відносин і профілактику їх відхилень;
5) надавати психологічну допомогу сім'ї в кризових ситуаціях (розлучення, подружня зрада, втрата члена сім'ї тощо);
6) надавати психологічну допомогу в разі сімейного насильства; профілактика явищ сімейного насильства тощо.

Програма спеціально розроблена для спеціалістів, які близько взаємодіють із сімейними парами, і підходить для психологів, психотерапевтів, психіатрів, шкільних психологічних консультантів, соціальних працівників, працівників кризових психологічних центрів, працівників психолого-медико-соціальних центрів, психологів сімейних психологічних центрів.

Для того, щоб отримати належну клінічну супервізію, студенти зобов'язані присвятити щонайменше 50 % своєї професійної практики роботі із сімейними парами. Спеціалізований курс для цієї програми не надається протягом травневих сесій, однак студенти повинні відвідувати травневі сесії, щоб отримати додаткові важливі навички та знання, необхідні для професійного консультування.

Програма ліцензована Міністерством освіти і науки України (Наказ МОН від 15.05.2019 № 509-Л).

____________________________

Перший предмет спеціалізації «Клінічна психологія та сімейна терапія»  - «Техніки та практика сімейного консультування». Навчання буде проводитися онлайн по суботах - 15, 22 червня, а також по п'ятницях - 28 червня і 5 липня з 10.00 до 18.00.

учасники отримають знання з сімейного консультування у рамках дисциплін:

1. Налагодження роботи з сім'ями, парами, дитячо-батьківськими стосунками та запитом батьків на роботу з проблемами дитини.

2. Ефективне сімейне консультування при розлученні та робота зі змішаними сім'ями.

3. Допомога у подоланні сексуальних труднощів у стосунках пари.

4. Розуміння адиктивного та співзалежного циклів та навички їх зміни.

Це початковий предмет програми «Психологічне консультування» за спеціалізацією «Клінічна психологія та сімейна терапія». Програма розглядає визнані у світі доказові методи, що застосовуються у психологічному консультуванні. 

У навчальний процес інтегровані християнські цінності.

Запрошуємо до участі не лише дипломованих психологів та психотерапевтів, але і соціальних працівників, педагогів, викладачів та студентів.

Після успішного завершення 4-денного навчання учасники отримають сертифікат від Міжнародного інституту післядипломної освіти за підтримки Regent University.

Вартість 4-денного навчання - у мирний час 6000 грн, у воєнний час будемо вдячні за будь-яку прийнятну для вас суму.

Для участі у навчанні заповніть, будь ласка, онлайн-анкету

_________________________________

Продовження навчання на програмі можливе тільки для фахівців із вищою психологічною освітою після проходження предмету "Теорії і практика сімейного консультування" (див. вище).

ВИМОГИ ДЛЯ НАВЧАННЯ на програмі Клінічна психологія та сімейна терапія:
- співбесіда,
- проходження першого предмету,
- вища психологічна освіта (можливість пройти навчання на програмі відкрита також для студентів психологічних спеціальностей останнього року навчання),
- повага до християнського світогляду та цінностей.

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ для навчання на програмі Клінічна психологія та сімейна терапія:
- диплом про вищу психологічну освіту із додатком (оригінал та ксерокопія). Для студентів останнього курсу документ, що підтверджує навчання у ВУЗі;
- довідка про стан здоров’я форми 086-У;
- заповнена онлайн-анкета  (зверніть увагу, що необхідно прикріпити скан-копії дипломів).

Навчання на програмі передбачає проходження двох 10-денних модулів та чотирьох 5-денних. Після кожного модуля студенти отримують теоретичне та практичне домашнє завдання, які потрібно виконати і надіслати до навчального відділу.

Протягом вересня 2023 – квітня 2025 року (крім літніх місяців) передбачена обов'язкова практика під наглядом кваліфікованих фахівців-супервізорів. Навчання супроводжується індивідуальним наставництвом (супервізією), де будуть обговорюватися конкретні випадки, з якими студенти зустрічалися на практиці, і застосування ними навичок та методів психологічної допомоги, яким вони навчаються.

ЗМІСТ ПРАКТИКИ:

- 280 годин прямого контакту з клієнтами під супервізією кваліфікованих фахівців (140 годин на рік);
- 420 годин непрямого контакту (210 годин на рік)
- супервізія в трійках із наставником он-лайн – 1,5 години щотижня з 1 вересня по 1 травня;
- групова супервізія з викладачем он-лайн із вивченням МКХ-10 - 16 групових занять.

Супервізори також знаходяться під наставництвом супервізорів – групова супервізія наставників (1,5 години кожні 2 тижні).

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ:

Вартість навчання на програмі складає 60 000 грн за 1 рік, якщо платити частинами 3 рази на рік  (до 1 травня, 1 вересня, 1 грудня), або 4 рази на рік (до 1 травня, 1 вересня, 1 грудня і 1 березня).  При оплаті усієї суми у перший день навчання річна вартість  включає економію 3000 грн на рік. 

Програма є неприбутковою. Собівартість навчання на сьогоднішній день складає 8000 $. Різниця вартості дотується за рахунок внесків благодіййників або донорів (подробиці дізнавайтеся у адміністратора). Дотаційна вартість доступна для 20 студентів.

У вартість входить:
- навчання на програмі з викладанням американськими викладачами протягом двох років,
- робота перекладача під час модулів,
- супервізії он-лайн з українським психологом в трійках протягом двох років,
- супервізії он-лайн з американським психологом в міні-групах протягом двох років,
- супровід координатора,
- інтернатура на базі Центру Open Doors (забезпечення клієнтами для практичної діяльності),
- переклад матеріалів та друковані навчальні матеріали,
- сертифікат від Міжнародного інституту післядипломної освіти (Україна) за підтримки Regent University (USA).

 Ми навчаємо та супроводжуємо у практиці українських фахівців, які якісно, відповідально та на основі науково-доведених методик надають психологічну допомогу тим, хто її потребує.

Після завершення базових вимог дворічної програми випускники зможуть застосувати знання останніх досліджень та використовувати відповідні клінічні навички з індивідуального та групового психологічного консультування в клінічній практиці. За бажання та результатами співбесіди випускники програми мають можливість продовжити навчання на супервізійному та/чи викладацькому рівнях та долучитися до участі у проекті на посаді супервізора та/чи викладача.

РЕКВІЗИТИ для оплати:
Одержувач: ТОВ «МІЖНАРОДНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ»
Поточний рахунок: UA373005280000026005455057520
ЄДРПОУ: 42276128
Банк одержувача: АТ «ОТП Банк»
МФО Банку: 300528
Призначення платежу: П.І.Б. Оплата надання освітніх послуг.
Збережіть, будь ласка, квитанцію про оплату, щоб показати її, в разі необхідності, у перший день навчання.